HW-Comp.net:  Instalace zařízení nutných k připojení

 

Zajišťujeme veškeré instalační práce zařízení nezbytných pro připojení k naší síti. Nemusíte se proto o nic starat, vše vyřešíme za Vás. Přesto však zde uvádíme přibližné ceny nutných zařízení a jejich specifikace.

 


Zařízení potřebná k bezdrátovému (WiFi) připojení:

 

1. Kategorie pro kratší vzdálenosti PC od WiFi antény:

Typicky podkroví, PC umístěné u okna ze kterého je dobře vidět na antény ne příliš vzdáleného Access Pointu a kde lze na vnější zeď umístit držák s WiFi anténou.
Cena sady těchto prvků se pohybuje od cca 1400,- vč. DPH


Interní WiFi karta PCI (např. Linksys WMP54G). Dále je potřebná externí WiFi anténa u které je potřebné dbát na dostatečný zisk (dBi) v závislosti na vzdálenosti a kvalitě vysokofrekvenčního kabelu vedeného od antény ke konektoru R-SMA WiFi PCI karty. Do této kategorie lze zařadit i různá USB zařízení s možností připojení externí antény.

 2. Kategorie pro delší vzdálenosti PC od WiFi antény:

V těchto případech není možné zajistit spolehlivý chod pro značný útlum signálu v příliš dlouhém vysokofrekvenčním kabelu vedeném k interní WiFi kartě, využije se takzvané klientské AP (Access Point, např. Ovislink WL-5460AP)
Cena sady těchto prvků se pohybuje od cca 1950,- vč. DPH


Klientské AP (Access Point, např. Ovislink WL-5460AP), anténa a vysokofrekvenční kabel. V případech, kdy je nutné AP umístit ve venkovním prostředí, je nutné použít vodotěsnou instalační krabici a zajistit jeho napájení. Vodotěsná instalační krabice je vhodná i pro instalace v půdních prostorách.

Zařízení (AP) potřebuje v místě napájení 230V. V případech kdy nelze zajistit napájení 230V v místě umístění AP, lze jeho napájení snadno vyřešit napájením po ethernetovém kabelu (PoE) vedeného od ethernetové karty PC či switche prostřednictvím speciálního adaptéru.
Zařízení nutná k instalaci - popis ke stažení : formát pdf
 

Pro bližší informace nás prosím kontaktujte na telefonu: 724117633